Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

Marka yerine doğal ürünleri tercih ediyorum

can-efan
    can-efan

Admin

Admin

Marka yerine doğal ürünleri tercih ediyorum Empty Marka yerine doğal ürünleri tercih ediyorum

Mesaj tarafından can-efan C.tesi Nis. 12, 2008 1:20 pm

Bol su içmek, gülümsemek ve doğal olan her şey. Bir de kendi özel bitkisel yağ karışımı. Gülben Ergen güzellik sırlarını böyle anlatıyor

Gülben Ergen, doğumunun üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen eski güzelliğine ve formuna kavuştu. Gülben Ergen’in koreograf olan eşi Mustafa Erdoğan da mesleği gereği egzersize düşkün. Gülben Ergen’in de formunu diyetin yanı sıra egzersize borçlu olduğunu biliyoruz. Bunun dışında, bakımına en fazla önem veren sanatçılardan biri olan Ergen’e bakım ve güzellik sırlarını sorduk.

Yüzünüz ve vücudunuz için hangi bakımları yaparsınız?

En önemli bakım beslenmeyle başlar. Cilde içeriden ne verdiğiniz çok önemli. Artık marka kozmetik kullanmak yerine daha doğal ürünleri tercih ediyorum. Beslenirken de hayvansal gıdalar yerine toprağın bize verdiği sebze ve meyveleri tercih ediyorum. Vücudum için bitkisel yağlardan kendim karışımlar yaparım. Kayısı, badem, portakal ve nane yağını karıştırıp vücudum için kullanıyorum. Yüzüme ise haftada bir peeling ve nem maskesi yaparım.

Doğumdan sonra çok kolay kilo verdiniz, formunuza kavuştunuz. Bunun dışında hamilelikte oluşan lekeler vb. sorunlarla ilgili ne tür yöntemlere başvurdunuz?

Hamileliğimden kalan ve yok etmem gereken ne bir leke ne bir çatlak ne de başka bir sorun kalmadı. Bilinçli, araştıran bir anneyim ve normal doğumu tercih ettim. Sanırım normal doğumun mucizevi sırları var. Anne tepeden tırnağa yenileniyor.

Tercih ettiğiniz ürün/ürünler var mı? Ürün seçerken neye dikkat edersiniz?

Vücut için kullandığım ürün Clarins Paris Huile (anti-eau) Body Treatment Oil. Saçım için Frederic Fekkai Colour & Shine.

Kendinize mahsus güzellik sırlarınız var mı?

Bence güzelliğin en büyük sırrı temizlik ve gülümsemek. Bol su ve doğal olan her şey.

MUCİZEVİ YAĞLAR

GÜLBEN Ergen’in özel formülündeki yağların her birinin farklı özellikleri var.

KAYISI YAĞI Kayısının çekirdeğinden elde edilen kayısı yağı özellikle kırışıklıklar üzerinde etkili. Tüm ciltler için uygun olan kayısı yağı A vitamini içerdiği için cildi nemlendirip, canlılık ve parlaklık kazandırır. Kayısı aynı zamanda magnezyum, karotin, kalsiyum ve betakaroten maddelerini içerir. Bu maddelerin kırışıklıkları azaltıp cildi canlandırma özellikleri var.

NANE YAĞI Nane yağı aromatik etkisi güçlü olan bir bitkisel ürün. Migrene ve baş ağrılarına karşı çok etkili olduğu bilinen bu yağ da selülit masajında sık sık kullanılıyor. Ödem sökücü özelliği olan bu yağın cilde sürüldüğünde böbrek ağrılarına iyi geldiği de söyleniyor.

PORTAKAL YAĞI Rahatlatıcı özelliği de bilinen portakal yağı yağlı ciltler üzerinde etkili. Akneleri kurutma özelliği olduğu ileri sürülen bu yağ aynı zamanda selülit masajında da kullanılıyor. Ayrıca cildi temizleme özelliği var.

BADEM YAĞI Bugünkü gibi farklı çeşitlerde kozmetiklerin bulunmadığı zamanlarda hamileler karınlarında çatlaklar oluşmaması için badem yağına başvururdu. Cildi esnetip nemlendirme özellikleri eskiden beri bilinen badem yağı çeşitli mineraller içeren, cildin ve saçların E vitamini ihtiyacını karşılayan çok faydalı bir yağ olarak biliniyor.

Ten renginizi yaza hazırlayın

Yaz yaklaşırken tenimizin soluk rengi de gözümüze batar oldu. Çorapsız bacaklarla gezebilmek, yüzümüze sağlıklı bir renk gelmesi için çoğumuz güneşleneceğimiz günleri özler olduk. Güneş aynı zamanda D vitaminin sentezlenmesi için de çok önemli ama ozon tabakasının delinmesiyle birlikte güneş ışınlarının eskisine göre çok daha zararlı olduğu biliniyor. O yüzden tenimizi bronzlaştırmak için otobronzanlar ve makyaj malzemeleri çok daha sağlıklı çözümler. Sally Hansen’ın Airbrush Legs adlı ürünü, bacaklar için üretilmiş bir fondöten. Ancak yıkandığında bacaktan çıkan bu ürün, özellikle çorap giymek istemediğiniz özel günler için ideal. Elegant Touch’ın Fake Over adlı ürünü ise hem yüz hem de beden için kullanılabiliyor.

Nivea’nın Nivea Sun serisinde ise farklı otobronzan ürünler var. Güneşsiz Bronzlaştırıcı Yüz Kremi, Güneşsiz Bronzlaştırıcı Vücut Spreyi ve Güneşsiz Bronzlaştırıcı Yüz ve Vücut Mendili’nden oluşan serinin ürünleri E vitamini ile macademia yağı içeriyor ve 3-4 saat içinde doğal ve güzel bir bronzluk sağlıyor. Geçen yaz serinin Güneşsiz Bronzlaştırıcı Vücut Spreyi’ni kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Dove’un Summer Glow Bronzlaştırıcı ve Nemlendirici Vücut Losyonu ise iki farklı tonuyla cildinizi nemlendirirken uzun süre dayanan bir bronzluk sağlıyor. Bu ürünü de kullanıp memnun kaldım.

Omuzlarınızdaki bulut kaybolabilir

Farklı saç tiplerinde farklı sebeplerle kepek oluşabilir. Siz de omuzlarınızı kirleten bu toz bulutuna karşı saç tipinize uygun bir mücadele yürütün.

Saçlarınız gür, parlak olabilir, onlara istediğiniz şekli vermiş olabilirsiniz. Ama kepeğiniz varsa ne fayda. Siyah kazağınızın üzerideki toz bulutu saçınızın güzelliğini gölgede bırakır.

Kepek, kafa derisinin pul pul olup saçlarınızın arasından dökülmesi durumudur. İlk bakışta tuhaf görünebilir ama kafa derisi ya kuru olduğu için dökülür ya da fazla yağlı olduğu için. O yüzden kepeğinizen kurtulmaya çalışırken önce bunun sebebini bulun. Eğer saçlarınız yağlıysa kepeğinizin sebebi büyük ihtimalle budur. Saçlarınızı sık sık yıkamak, yağlanmalarına izin vermemek bu konuda bir çözüm olacaktır.

Eğer saçlarınız kuruysa, kafa deriniz kuruyup dökülüyor olabilir. Bu durumda saçınızı yıkamadan önce bir saç bakım yağıyla başınıza iyice masaj yapın. Yağı bir süre beklettikten sonra saçlarınızı fırçalayın ve ondan sonra yıkayın.

Her durumda saçlarınızı kepeğe karşı bir şampuanla yıkamanız iyi olur. Head&shoulders özel olarak kepekli saçlar için üretilmiş, bu konuda ABD’de en çok başvurulan şampuan markası. Tresan’ın Bitki Özlü Şampuanı özellikle yağlı ve kepekli saçlar için ideal. Markanın Kayın Ağacı Özlü Toniği de saçlar yıkandıktan sonra kullanıldığında kepeğe iyi geliyor.

Türkiye’nin en sevilen saç bakım ürünü markalarından Pantene’in Kepeğe Karşı Etkili serisi farklı saç tiplerine özel, kepeğe karşı dört farklı şampuan var. Bunlardan ikisi 2’si 1 arada, yani krem içeriyor...

Gece bakışları

Bu yıl doğal makyaj tercih ediliyor. Sadelik gündüz saatleri için çok etkileyici. Ama geceleri gözlerinize ışıltı katan ürünlerden şaşmayın. Ama unutmayın gözlerinize ışıltılı far sürdüğünüz zaman dudaklarınıza ıslak görünümlü bir ruj uygulamalısınız.

Eğer yağlanmaya yatkın bir cildiniz varsa toz farlar sizin için daha uygundur. Ama eğer cildiniz kuruysa krem farları tercih edin. Sıvı farlar ise her tip cilde uygundur. Farınızı sürdükten sonra, rimelinizi sürmeden önce gözlerinizi kapatın ve gözkapaklarınıza hafifçe saydam toz pudra sürün. Makyajınız daha uzun süre dayanır. Rimeliniz daha kalıcı olur ve kirpikleriniz daha dolgun görünür.

Farınızı ıslak bir süngerle sürerseniz daha yoğun bir etki yapar. Bütün göz çevrenizi ve alt kirpiklerinizin dibini ışıltılı farla boyayın. Kaş kemiğinizin hemen altına ise açık renkte bir far sürün. Gözaltlarınıza kapatıcı yerine beyaz far kullanmayın, hele sedefsi ve ışıltılı beyaz fardan özellikle kaçının. Eğer böyle bir farı kullanmayı mutlaka istiyorsanız üzerine pudra uygulayın.

Eğer giysiniz ışıltılı veya işlemeli ise metalik farlardan kaçının; aksi halde yılbaşı çamı gibi görünürsünüz. Metalik renkler mat veya saten benzeri kumaşlardan dikilmiş giysilerle güzel durur. Giysinizde ışıltılı işlemeler varsa sedefli farlardan şaşmayın. Mat farlar da bu tür giysilerle fazla sönük kaçar. Asla giysinizin renginde far kullanmayın, zıt renkte ve gözlerinizin rengini vurgulayan bir far tercih edin.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 9:14 am