Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

Bakışlarım rol icabı hüzünlü biri değilim

can-efan
    can-efan

Admin

Admin

Bakışlarım rol icabı hüzünlü biri değilim Empty Bakışlarım rol icabı hüzünlü biri değilim

Mesaj tarafından can-efan C.tesi Nis. 12, 2008 1:24 pm

Dur Yolcu’da bir erkeği canlandıran Selin Demiratar çok konuşulan hüzünlü bakışlarının rol icabı olduğunu söylüyor

Varoşlarda yaşayan iki gencin aşk hikayesinin anlatıldığı, bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi Acı Hayat’ta Nermin’i canlandıran Selin Demiratar, hüzünlü bakışlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi ise TRT’de yayınlanan Dur Yolcu adlı dizide canlandırdığı erkek karakteriyle adından söz ettiriyor. Sekiz yıldır oyunculuk yapan güzel oyuncu ‘Dizinin başından beri erkek rolünde olduğum için artık neredeyse erkek gibi oldum. Hatta çekimlerde erkek rolünde olduğumu bilmeyen beni hakikaten erkek sanıyor’ diyor. Güzel ve başarılı oyuncu ile oyunculuğundan, özel hayatından ve projelerinden konuştuk.

Oyunculuk eğitimi almadığınızı biliyoruz. Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?

Çocukluk yıllarımda Antalya’da belediye tiyatrosunun kurslarına gittim. Ama tabii oyuncu olmak için değil sosyalleşmek içindi. Kurs bittikten sonra İstanbul’a rahmetli dedemin yanına geldim. Burada reklamlarda oynamaya başladım. En son oynadığım reklamı ANS çekiyordu. O dönemde Abdullah Oğuz beni keşfetti ve 90 60 90 adlı dizide başrol oynattı. Kadrosunda çok önemli isimler olmasına rağmen dizi çok rağbet görmedi. Başka projelerde de yer almıştım fakat çıkışım Osman Sınav’ın yaptığı Acı Hayat dizisiyle oldu.

Acı Hayat’tan önce de birçok dizide oynadınız ve hepsi de başroldü. Neydi bu dizide bir anda popüler olmanızın sebebi?

Demek ki bazen başrol de olsa olmuyor. Bir de oynadığım diziler genelde gençlik dizileriydi. Acı Hayat ise hayatın içinden bir diziydi. Çok büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Genci de, yaşlısı da seyretti.

Artık herkes tarafından tanınıyorsunuz. Çok ünlü olmak gibi takıntılarınız var mı?

Kesinlikle öyle takıntılarım yok. Ünlüyüm diye de gezinmiyorum ortalıklarda. Her yere istediğim gibi girip çıkıyorum. Kendimi saklamıyorum. Ünlü olmaya çabalamanın aksine kendimi ispatlayabileceğim, iyi işler yapma takıntım var.

Son yıllarda dizilerin ya da filmlerin aranılan ismi olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Yenilerde üç tane daha film projesi geldi. Ardı ardına da dizi teklifleri geliyor. Eskiden yılda bir ya da iki yılda bir film çekiyordum, şimdi ise yılda üç tane film çekiyorum. İnsanlar artık oyunculuğumun farkına varıyor. Dolayısıyla da aranılan isim olmaya başladığımı düşünüyorum.

Herkes sizin hüzünlü baktığınızı hatta Osman Sınav’ı da bu hüzünlü bakışlarınızın etkilediği söyleniyor. Röportajın başından beri bakıyorum ama bakışlarınızda hüzün göremedim.

Normalde ben de hüzünlü baktığımı düşünmüyorum. Ama bu laf erkekler tarafından çıkartıldı. O da sanırım Acı Hayat’taki rolümden kaynaklandı. Çünkü karakter çok hüzünlüydü ve orada öyle hüzünlü bakışlarım vardı. Kaldı ki hiç de öyle yumuşak hüzünlü bir karakter de değilimdir.

Artık kendimi bir erkek gibi hissediyorum

Dur Yolcu’yu anlatır mısınız?

Dur Yolcu bir binbaşıyı, küçük bir kızın cephede yaşadıklarını ve iki keskin nişancının Çanakkale’deki amansız mücadelesini anlatıyor. Ben de dizide bir erkeği canlandırıyorum.

Erkek rolü zor olmuyor mu?

İlk başlarda biraz ama etrafımda hep erkekler olduğu için artık zorluk yaşamıyorum. Çünkü setin çoğunluğu erkeklerden oluşuyor. Git gide erkekleşiyorum. Hatta dizi için saçımın alt tarafını bir numaraya vurduk. Çekimlerde bilmeyen hakikaten erkek sanıyor beni.

Bu rolü neden kabul ettiniz?

Çok zaman önce bir dergide bir yazı okumuştum. Saçlarını kesip askere gitmiş, dönüşte hala erkek gibi yaşamaya devam eden, üniformasını ve madalyalarını çıkartmayan bir kadını anlatıyordu. Yazıdan çok etkilenmiştim ve kendi kendime ‘Keşke böyle bir sinema filmi çekilse ve ben de öyle bir kadını canlandırsam’ demiştim. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra da bu dizi projesi geldi elime ve tereddüt etmeden kabul ettim.

Sezen’in 18 şarkısı filme fazla geldi

Sizin de rol aldığınız Sezen Aksu’nun şarkılarından oluşan O Kadın adlı filmin şarkılara çekilmiş bir klip olduğunu söylendi...

Film Türkiye’de bir ilkti. Sonuna kadar da arkasındayım. Çok severek oynadığım bir projeydi. Ama asla Sezen Aksu’nun şarkılarına çekilen klip tarzında bir film değildi. Filmde sadece hikayeye uyan Sezen Aksu şarkıları vardı. Sonuçta şarkıları kaldırın filmden ve öyle izleyin, büyük bir kayıp olmuyor. Yurtdışında da buna benzer filmler yapıldı ama kimse kalkıp da ‘Bu film bilmem kimin şarkılarının klibi’ demedi.

Filmden çok şarkılar konuşuldu.

Filmi izlediğimde ilk söylediğim şey Sezen Aksu’nun 18 şarkısı bence filme fazla oldu’ demekti. Ama ‘Altı hafta boyunca en çok ben çalıştım. Ben ön planda olmalıydım’ gibi de bakmıyorum olaya. Fakat Sezen Aksu değil de başka biri olsaydı kesinlikle böyle bir şeye izin vermezdim ve karşı çıkardım.

Kuaförden çıkmayan tiplerden olmadım

Selin Demiratar nasıl biri?

Bazen sert, bazen yumuşak, bazen çok sıcakkanlı bazen de buz gibi biri. Karşımdaki kişiye göre değişken bir tavır sergiliyorum. Gece hayatını sevmem. Aslında asosyalimdir. Genelde süsüne püsüne düşkün değilimdir. Kuaförden çıkmayan tiplerden hiç değilim.

Boş vakitlerinizde ne yaparsınız?

Arkadaşlarımla tavla oynuyorum. Ata binmeyi çok sevdiğim için vakit buldukça ata biniyorum. Sitemde fanlarımın yazdıklarına cevap yazıyorum. Ailemle bir araya gelmeye çalışıyorum.

Asker kızıyım, Gazi mafya dizisi olunca ayrıldım

Bildiğimiz kadarıyla Gazi dizisinde başrolde oynuyordunuz ve birden bire diziden ayrıldınız. Neydi bunu sebebi?

Dizide çok mutlu olamadım. Yani dizinin bir gazinin psikolojik dramatik hayatını anlatacağını sanıyordum ama baktım ki yön değiştirmeye başladı. Bu da açıkçası çok hoşuma gitmedi ve ayrıldım. Çünkü git gide Acı Hayat tarzında ya da mafyavari bir dizi olmaya başlamıştı. Sonuçta bir asker kızıyım ve bana ve yapıma uymadı. Çok bıçak sırtı bir konunun bu kadar dalga geçilerek yapılmasına karşıyım.

Peki, Dur Yolcu projesi var mıydı o dönemde yoksa diziden ayrılma döneminizle denk mi geldi?

Dur Yolcu çok daha önce konuştuğumuz bir projeydi ama bu sene yapalım demiştik. Gazi’den ayrıldıktan sonra da çekimlerine başladık

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:12 am