Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

AK Parti kapatılamaz krizi!

can-efan
    can-efan

Admin

Admin

AK Parti kapatılamaz krizi! Empty AK Parti kapatılamaz krizi!

Mesaj tarafından can-efan Ptsi Nis. 21, 2008 2:40 pm

İstanbul Milletvekili Elekdağ, CHP PM’de dağıtılan AK Parti iddianamesini göstererek ‘Bu zayıf iddianameyle parti kapatılamaz’ deyince Selvi ve Sav’dan sert tepki gördü

CHP
    lideri Deniz ******’ın ‘alerjik’ rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı Parti Meclisi’nde (PM) ‘AK Parti kapatılamaz’ kavgası çıktı. İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, kapatma davasının iddianamesinin yetersiz olduğunu söylemesi üzerine Genel Başkanvekili Cevdet Selvi ve Genel Sekreter Önder Sav tepki gösterdi.

İDDİANAME ÖZETİ!

CHP’NİN
    dünkü PM toplantısında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın AK Parti’nin kapatılması istemiyle hazırladığı iddianame dağıtıldı. Masasında iddianameyi gören Elekdağ, gündem dışı söz istedi. ‘Arkadaşlar kapatma davası iddianamesinin suretini dağıtmışlar, ben de bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum’ diyen Elekdağ, bazı düşüncelerini arkadaşlarının dikkatine sunmak istediğini kaydetti. Sözlerine ‘Bu iddianameyi dağıttığınız iyi oldu. Ben hukukçu değilim ama anlatayım bu iddianamenin ne anlama geldiğini’ diye başlayan Elekdağ, savcının iddianamedeki bazı gerekçelerini okudu ve bunların kapatmaya delil olamayacağını ifade etti.

ÖNDER SAV SERT ÇIKTI

ŞÜKRÜ
    Elekdağ, ‘Özetle şunu söylemek istiyorum ki, bu iddianame çok zayıftır. Bu iddianame ile bu parti kapatılamaz’ ifadelerini kullandı. Elekdağ’ın konuşmasından rahatsız olan Genel Sekreter Sav, mikrofonu eline alarak ‘Ben de bir açıklama yapmak istiyorum. Sayın Elekdağ’ın açıklamaları Anayasa’nın 118. maddesine aykırıdır, bu toplantı kapalı da olsa bu açıklamaları yapmak yanlıştır. Kaldı ki bu beyanlar, bu konuda uzman olmayan bir kişinin beyanıdır. Sayın başkan lütfen buna engel olun’ diye konuştu.

TUTANAĞA GİRMEDİ

CEVDET
    Selvi de, Elekdağ’ın açıklamalarının büyük hata olduğunu savundu ve bu açıklamaların toplantı tutanağından çıkarılacağını ifade etti.

NEŞE SARIDOĞAN

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 9:51 am