Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

İmtiyaz değil adalet

can-efan
    can-efan

Admin

Admin

İmtiyaz değil adalet Empty İmtiyaz değil adalet

Mesaj tarafından can-efan Ptsi Nis. 21, 2008 2:40 pm

Erdoğan, gerilimin düşürülmesi çağrılarına ‘Ben hep uzlaşma mesajı verdim. Ama bazı medya kuruluşlarının gerek şahsım ve gerek partim hakkındaki tahriklerini ne yapacağız’ diye sordu

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, ‘gerilimin düşürülmesi’ çağrılarına ‘Ben her şeyi üstlenirim, yüklenirim ama lütfen imtiyaz isteyenler de imtiyazdan öte adalet isterlerse çok daha isabetli olur’ yanıtını verdi. Erdoğan, Bosna-Hersek’te bir gazetecinin, ‘İlhan Selçuk’un uzlaşma mesajı çağrısı’nı hatırlatması üzerine uzlaşma metninin mesajının okunmasının isabetli olacağını söyledi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: ‘Ben hep uzlaşma mesajı verdim, hala da uzlaşma mesajı vermeye devam ediyorum. ‘Birlik beraberlik içinde olalım’ diyorum.

MEDYA DA GÖRSÜN

BUNUN
    için de medyadan özellikle destek istiyorum çünkü gerilimde medya çok büyük rol oynuyor. Bunu da medya da görüversin. İlhan Selçuk bunu söylüyor da, ben de aynı şekilde sayın Selçuk’a söylüyorum ki yönetiminde bulunduğunuz gazete de dahil olmak üzere; tüm medya gruplarının şu anda tahrik etmek için gerek şahsımla alakalalı, gerek partimle alakalı şu ana kadar yaptıklarını ne yapacağız? Aynı şekilde diğer medya organlarının, acaba şu ana kadar yaptıkları tahrikleri nereye koyacağız? Şunu bile söylerlerken, köşe yazarlarının şahsımla ilgili hakarete varan ifadeleri, yorumları nereye koyacağız? Her şeyi üstlenirim, yüklenirim ama lütfen imtiyaz isteyenler de adalet isterlerse çok daha isabetli olur. ‘Eğer ülkem kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız’ diye her zaman bunu söylüyorum.

Başbakan Erdoğan, Saraybosna Üniversitesi ziyaretinde ise AB’ye mesaj verdi: Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Türkiye’yi aralarına katmadılar. Çok açık söylüyorum, Türkiye’nin kaybedeceği hiçbir şeyi yoktur. AA

Referandum kumar olur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişikliği konusunda kimseyle görüşmediklerini ifade ederek, parti kapatmanın zorlaştırılması ve kişilerin cezalandırılması için 68 ve 69’uncu maddeler yanında, dokunulmazlıkla ilgili hükümlerin değişmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, AK Parti’ye, ‘Referandum kumar olur’ uyarısı yaptı. ‘Herkes töhmet altında bırakılmamalı’ diyen Bahçeli, anayasal değişikliğin gündemde olduğu bir sırada Ergenekon arasında bağlantı kurulmasının, ülkeyi tehlikeli bir mecraya götüreceğini ifade etti. Partisinin Meclis Grubu toplantısında konuşan Bahçeli, ‘yargı darbesi’, ‘siyasi darbe’, ‘siyasi komplo’ tartışmalarının son dönemde tehlikeli bir mecraya girdiğini, çatışma ortamının zeminini hazırlama çabaları olduğunu söyledi.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:18 am