Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

Alişanla Röportaj !

can-efan
    can-efan

Admin

Admin

Alişanla Röportaj ! Empty Alişanla Röportaj !

Mesaj tarafından can-efan Çarş. Ara. 03, 2008 4:59 pm

Kavacık , ERLER Film Stüdyoları’nda Cennet Mahallesi adlı dizinin çekimlerinde bizi kabul eden sanatçı Alişan ile Fenerbahçe’yi , yönetimi , taraftarı , gelecekteki planlarını , özel hayatını ve daha bir çok konuyu konuştuk . Çok fazla doğal olması önceleri bizi şaşırtsa da onun sevecen kimliğine alışmamız uzun sürmedi . Dürüst cevaplarıyla gönlümüz de bir kez daha taht kuran Alişan , taraftarlar arasında sorun olmadığını vurguladı . İşte sanatçı Alişan ile Gençfenerbahçeliler adına yaptığımız söyleşi .

Alişanla Röportaj ! Alisan-01

Alişan Kimdir ?

Bingöl´lü bir ailenin çocuğu olarak 19 haziran 1976´da İstanbul Kasımpaşa´da dünyaya geldi. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak Tektaş´tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı . Henüz iki yaşındayken , İbrahim Tatlıses´in 'Sabuha', İzzet Altınmeşe´nin 'Maden Dağı' adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Serkan´a türkü söyletirlerdi. Bu , liseyi bitirene dek sürdü.

Lise 1. sınıftayken , babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor . Dedesi ve dayısının yakın dostu olan , Prestij Müzik´in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan , ilk albümü 'sana birşey olmasın' ı
    1997´de piyasaya çıkardı.
    Albümün çıkış parçası 'kralı gelse' adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.
    İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını 3. sınıftan terk eden Alişan , Anadolu Üniversitesi (AÖF) İktisat Fakültesi’nde okumaya devam etmektedir .

Sanat yaşamınız dışında başka bir meslekle uğraşınız var mı ?
    Hayır yok . Yaptığım meslek , ses sanatçılığı . Bunun haricinde kışlık dönem için Talk Show yapıyorum Asuman Krause ile birlikte Mavi Ay adlı program ATV ekranlarında izleyicilerle buluşuyoruz . Ayrıca Cumartesi günleri yayınlanan Cennet Mahallesi adlı dizide rol alıyorum .
    Diziden söz ettiniz . Peki izleyici merak ediyor . Ferhat ile Sultan’ın durumu ne olacak ?
    (Gülüyor ...)
    Sezon finaline kadar evlenemiyorlar . Belki son bölümde böyle bir şey gerçekleşebilir . Zaten dizi bu konu üzerine işlendiği için Ferhat ile Sultan bir türlü evlenemiyor .

Alişanla Röportaj ! Alisan-02
    Koyu Fenerbahçeli sanatçıların başında geliyorsunuz . Siz kendinizi nasıl bir taraftar olarak tanımlarsınız ?
    Çok aşırı değildir duygularım . Yani sağlıklı taraftarım . Takımım yenildiği zaman ne çok büyük üzüntü yaşıyorum ne de büyük galibiyetlerde aşırıya kaçan sevinç gösteriyorum . Hiçbir zaman aşırıya kaçmıyor duygularım ...
    Maçlara ne kadar sıklıkla geliyorsunuz ?
    İlk yarı maçlarının hiçbirine gitmiyorum . Çünkü dizi ve televizyon programı çekimlerim yoğun oluyor . O nedenle ikinci yarı maçlarına gidiyorum . Zaten heyecan ikinci yarıda oluyor .
    Benim sezon sonu gittiğim maçlarda son 2 senedir şampiyon olduk . Ancak geçen sene maça konserim nedeniyle gidemedim ve çok üzüldüm . Zaten ben gitmediğim için şampiyonluk kaçtı . Çünkü Galatasaray’ı yendik şampiyon olduk . Ondan önceki gittiğim son maçta da şampiyon olduk .
    Denizli’ye gidemediğim için şampiyonluk kaçtı . Taraftarlar ne yönetime ne de Daum’u suçlamasınlar . Tek suçlu benim . (Gülüyor ... )
    Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan maçları hangi tribünden takip ediyorsunuz ?
    Maraton Alt tribünde 2 tane kombinem var . Genelde oraya gidiyorum . Ara sıra Loca’lara misafir olarak gidiyorum .

Alişanla Röportaj ! Alisan-03
    (Soruyoruz...)
    Biz de sizi Migros tribüne davet etsek ?
    En kısa zamanda geleceğim . Zaten Gençfenerbahçeliler’e sözüm var . Bir maçı beraber izleyeceğiz .
    Fenerbahçe Yönetimiyle aranız nasıl ?
    Yönetim ile aram çok iyi . Başkan Aziz Yıldırım’ı seviyorum . Gerek stadın muhteşemliği gerekse Alt Yapı’da yapılan değişiklikler bunların hepsi gerçekten takdiri hak ediyor .
    Tabi ara sıra yönetimin de hataları oluyor . Eskiden bu hatalar yüzünden stadta çok fazla protesto oluyordu . Ancak artık böyle şeyler söz konusu değil . Ayrıca en iyi taraftar grubu bizim kulübümüzde !
    Taraftara karşı gösterilen şiddet olaylarına Yönetimin sahip çıkmamasını bir taraftar gözüyle nasıl değerlendiriyorsunuz ?
    En son Manisa’da çıkan olayları izlediğimde çok üzüldüm . Hiçbir taraftara böyle şeyler yapılmaması gerekir . Yönetim her zaman taraftara sahip çıkmalıdır . Eğer tam tersi durumla karşılaşılıyorsa taraftar tepkisini göstermelidir .
    Yönetimi maalesef taraftar seçemiyor . O yüzden bu tarz olaylara maruz kalabiliyoruz .
    Ben taraftarın yönetimi seçmesini çok isterdim . Yönetimde binlerce değilde 1 milyon , 2 milyon üye olmasını dilerdim ...
    100. yıldaki beklentileriniz neler ?
    Benim en büyük beklentim (CL) Şampiyonlar Ligi hayalim gitti . O nedenle beklentim de kalmadı . UEFA’daki şansımız düşük , çok zor . Teknik direktör Zico’ya güvenmiyorum . Şahsen Ersun Yanal’ın gelmesini çok isterdim . Hatta Daum bile olabilirdi . Zico ile bu iş zor .
    Yönetimin buradaki hatası , güzel transferler yapılıyor ancak geç kalındı . Sezon açılmadan önce tüm transferlerin yapılması gerekirdi . Takımın birbiriyle uyum sağlaması zaman alır . Fenerbahçe taraftarı 5-6 maç izlemiştir . Ama hepsi görmüştür ki takım ruhu yok . 100. yıla geç kalınmış transferler .
    Lugano , Deivid ile pozisyonlarda anlaşamıyor . Kezman güçsüzdü .
    Takım iyi ancak teknik adam olarak işini iyi bilen insanlar alınmadı . Benim şu an takımda beğendiğim 3 futbolcu var : “Appiah , Aurelio , Tuncay“.

Alişanla Röportaj ! Alisan-04
    Siz Mehmet Aurelio’nun , Milli takımımız da oynaması hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    İyi oldu . Atletizm’de , Halter’de bunun örnekleri var ve hepsi büyük başarılara imza atmış isimler . Tepki alması normal. Aurelio’nun milli takıma faydalı olacağını düşünüyor ve başarılar diliyorum . Zaten Mehmet Aurelio “Ne Mutlu Türküm Diyene!” sözü ile son noktayı koymuştur .
    100. yıl kapsamında yapılacak olan kutlamalara katılmayı düşünüyor musunuz ?
    Henüz böyle bir teklif gelmedi . Eğer teklif gelirse katılmak isterim .
    100. yıl formalarını nasıl buldunuz ?
    Açık olacağım , beğenmedim . Daha güzel olabilirdi .

Alişanla Röportaj ! Alisan-05
    GENÇFENERBAHÇELİLER hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
    Küçüklüğümden beri gittiğim maçlarda Fair – Play diye bir olay vardır . Ancak her takımın yönetiminden bir kaç isim çıkar . Aslında taraftarlar arasında hiçbir şey yoktur . Herşeyi yöneticiler yapıyor . Spor medyası kendine malzeme arıyor . Eee.. en iyi malzeme futbol kulüpleri .. En çarpıcı haber yazan gazete , birden en çok satan gazete oluyor . Bu televizyon kanalları için de geçerli .
    Yöneticiler buna alet oluyor . Böylece taraftar arasında soğukluk başlıyor .
    Joplanan , şiddeti gören yine taraftar oluyor . Unutulmaması gereken bir şey var . Futbol kulübü taraftarlarıyla var olur .
    Mesela Cem Uzan , İstanbulspor’u satın aldı . Ancak takımın durumu şu an ortada . Neden ? Çünkü taraftarı yok !
    Gençfenerbahçeliler grubu da en önde gelen taraftar topluluğu. Ben milyonlarca Fun’ı olduğunu biliyor ve duyuyorum . Tamamen kulübün menfaati için hizmet ediyor . Takımı çok iyi destekliyor . Gerektiği zaman da tepkisini gösteriyor .
    FB Tv’yi takip edebiliyor musunuz ?
    Evet , FB Tv’yi takip ediyorum . Metin Özülkü’nün programını ara sıra izleme şansım oluyor . Genelde en çok maç öncesi ve maç sonrası yapılan yorumları izlemeyi tercih ediyorum .
    Biraz da özel hayatınızdan bahseder misiniz ?
    Özel hayatımda kimse yok . Uzun zamandır yok . Hayatıma şu sıralar girebilecek öyle bir insan da yok .

Alişanla Röportaj ! Alisan-06
    Şimdi mini anket sorularına geçelim :

En son satın aldığınız albüm : Gülben Ergen
    En son okuduğunuz kitap : Ah Şu Çılgın Türkler
    En son seyrettiğiniz film : Testere
    En son izlediğiniz dizi/diziler : Arka Sokaklar ve Yabancı Damat
    Önümüzdeki günlerde konserleriniz olacak mı ?
    Konser sezonu bitti . Bu sene de çoğu yerde konser verdim . Zaten genelde yazın konserler oluyor . Şu an kendimi Tv programı ve dizi çekimlerine verdim .
    Bize hakkınızda verebileceğiniz yeni bir haber var mı ?
    Var ... Yeni albümüm çıkıyor . 2 ya da 2.5 ay içerisinde . Boş vakitlerimde albüm ile uğraşıyorum .
    Çalıştığınız isimler kimler ?
    Şimdiden isim vermek istemiyorum .
    Peki kendinize ait beste var mı ?
    Hayır yok . Ancak albüm içerisinde bir parçada müziğin ufak kısmında bende yardımcı oldum . Müziğin yarısını ben yaptım diyebiliriz .

Alişanla Röportaj ! Alisan-07
    Geçen albümünüzde en sevdiğiniz şarkı hangisiydi ?
    Hepsi . Tüm şarkılarımı severek okudum . Zaten öyle olmasaydı albüme koymazdım .
    Peki satışlar nasıldı ?
    En çok satan 5 albüm arasındaydı . Geçen sene her ödül töreninde ödül alan tek sanatçıydım . Kral Tv haricinde . Subjektif bir ödül töreniydi . Zaten herkes anladı . Altın Kelebek , MÜYAP ödüllerini aldım . Bunlar daha önemliydi benim için . Kral Tv’nin dağıttığı ödüller çokta önemli değildi . Çok şükür hem dizi hem albüm iyi gitti .
    Son olarak Gençfenerbahçeliler’e ne söylemek istersiniz ?
    Futbol ve Basketbol maçlarına gittiğim zaman tezahürat yapıyorlar : “Genç Fenerli Alişan” diye . İnanılmaz hoşuma gidiyor . Bunu mutlaka sürdürsünler . (Gülüyor ...)
    Örnek olan taraftar grubu olarak Fenerbahçe’yi desteklemeye devam etsinler .
    (Bunun bizler tarafından mutlaka yapılmasını özellikle rica etti .) ;
    Ayrıca Gençfenerbahçeliler’den 100. yıl için özel bir isteğim var . Mutlaka bir şarkımı bestelemelerini istiyorum . Tribünlerde benim şarkıma yapılmış tezahürat duymak istiyorum . Herkese sevgiler ...
    Video: Alişan Röportajı İntro
    Video: Alişan Röportajı Bölüm 1
    Video: Alişan Röportajı Bölüm 2

Video albümüne giriş için tıklayınız.
    Dip Not : Katkılarından dolayı ve bizlere en rahat ortamı sağlamakta emeği geçen Sn. Mehmet YENİLMEZ’e ve site editörümüz Raif'e sonsuz teşekkürler ...

Alişanla Röportaj ! Alisan-08

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:18 am