Alişan Fanclub

Join the forum, it's quick and easy

Alişan Fanclub

Alişan Fanclub

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Fanclub Sitesi

katıla katıla gülmek isteyenler buraya

ilker_net
    ilker_net
    Modaratör
    Modaratör

Erkek Mesaj Sayısı : 1610
    İş / Hobi : ADMİN

katıla katıla gülmek isteyenler  buraya Empty katıla katıla gülmek isteyenler buraya

Mesaj tarafından ilker_net Paz Haz. 21, 2009 7:28 pm

Aşık İmam
    Köyün birine genç bir imamın tayini çıkar.Ve bu köyde bir kızla tanışır aşık olur.Durumu cemaateki bir kaç kişiye açar ve ne yapması gerektiğini sorar.Onlarda kızın babası aşırı solcudur.imama asla kız vermez derler.Ama imam dinlemez.alır eline çikolatasını kızın kapısına gider.ve haliyle babası imamı evden kovar.İmamdaçaresiz evine gelir sabah ezan okumak için camiye gider ve derki;
    Şimdi bu ezanı sevipte kavuşamayanlar için okuyorum.

Morg
    Savcı, morgdaki üç ceseti incelemek uzere gelmişti. Birinci ceset sırıtıyordu. Savcı nedenini sordu. "Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazandı, sevincine dayanamadı, kalp krizi geçirdi ve öldu", dediler. İkinci ceset de sırıtıyordu. Savcı sordu;
    - Bu neden sırıtıyor?
    - Bunun da oğlu doğmuştu. Sevinçten kalbine yenik düştü, diye açıkladılar.
    Üçüncü ceset Temel`in kömür halindeki cesediydi. O da sırıtıyordu. Savcı sordu :
    - Bu neden öldu?
    - Efendim, buna yıldırım çarptı, dediler.
    - Peki neden sırıtıyor?
    - Fotoğrafını çekiyorlar sanmış.

Ameliyat
    İki sevgili bir ağacın gölgesinde oturuyorlarmış. Kız birden sevgilisine, sana ameliyat olduğum yeri gösteriyim mi der. Adamın ağzından salyalar akarak göster der. Kız :
    - Şu karşıki bina...

Cehennem Seçimi
    Dört samimi arkadaş aynı arabada yolculuk ederken trafik kazasında ölürler. Azrail "Türk cehennemine mi yoksa avrupa cehennemine mi gitmek istersiniz?" diye sorar. Azrail’e "Fark nedir?" diye sorarlar. Azrail "Avrupa cehenneminde her gün bir kepçe Türk cehenneminde ise her gün bir kova tezek yersiniz" der. Üç tanesi "biz Türk doğduk, Türk ölürüz" der. Bir tanesi ise uyanıklık edip Avrupa cehennemini seçer. Ve aradan epey zaman geçer Avrupa cehennemindeki adam artık kepçe kepçe tezek yemekten bıkmıştır, arkadaşlarının durumunu merak eder, hallerini görmek için ziyarete gider. Arkadaşları şen şakrak gülerek karşılarlar onu. Dayanamaz sorar: "Ben bir kepçesini hazmedemezken siz her gün bir kova tezek yiyip nasıl bu kadar neşeli olursunuz?". Arkadaşları bu soruya cevap verirler :
    - Oğlum burası Türk cehennemi, bir gün tezek olur kova olmaz bir gün kova olur tezek olmaz. Anlayacağın 3 aydır bir b.. yediğimiz yok!

İki Motor
    TEMEL EHLİYET KURSUNA YAZILMIŞ KURS GÖREVLİSİ TEMELE SADECE BİR SORUYA DOĞRU CEVAP VEREBİLİRSE EHLİYET ALABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞ. KURS GÖREVLİSİ:GECE YOLDA ARABANLA GİDİYORSUN. YOL KARANLIK KARŞIDAN BİR IŞIK GELİYOR BU NEDİR?
    TEMEL:BİR MOTORSİKLETTİR. DEMİŞ VE EHLİYETİ ALMAYA HAK KAZANMIŞ. BİR İKİ AY SONRA TEMEL KAZA YAPMIŞ VE HASTANEYE KALDIRILMIŞ. TEMELİN EHLİYETİ BAŞARIYLA ALDIĞINA İNANAN KURS GÖREVLİSİ TEMELE SORMUŞ "SENDEN BÖYLE BİRKAZA BEKLEMİYORDUM OLAY NASIL OLDU ANLATIRMISIN" TEMEL:GECE YOLDA GİDİYORDUM YOL KARANLIKTI KARŞIDAN İKİ TANE MOTORSİKLET GELİYORDU BENDE İKİSİNİN ARASINDAN GEÇMEK İSTEDİM MEĞER O GELEN İKİ MOTORSİKLET DEĞİL BİR ARABAYMIŞ

Temel'in Hali
    Temel ormanda agaç kesiyormuş, o sırada çevreciler de ormanda yürüyüşe çıkmışlar, Temel'i bu vaziyette görünce bir güzel pataklamışlar... Temel üstü başı perişan halde köye dönerken Dursun a rastlamış, Dursun; -Ula Temel bu ne hal böyle? diye sormuş, Temel de anlatmış; - Ormanda ağaç keseydum, birden kalabaluk pir grup Doğan'ın yengesini bozmişum diye dövdü peni, halbuki ne Doğan'ı taniyruuum, ne de yengesuni..

Ayna
    Adam, hayatında hiç ayna görmemiştir. İlk rastladığında, aynayı alıp bakmaya başlar, ardından aynada gördüğü suratı ölen kardeşi zannedip ağlar
    “Vay benim zavallı gardaşım, vay benim zavallı gardaşım”
    Aynayı koynuna alıp yatar. Hanımı eşinin ayna koynunda yattığını görünce şüphelenir. Uyandırmadan adamı, aynayı alıp bakar.Öfkeden kudurmuştur.
    “Vay” der heyacanla “Herifim beni bir karıyla aldatır.”
    Aynayı alıp, köyün şıhına gider.Aynayı göstererek “Şıh Efendi” der.”Benim herif beni bir karıyla aldatır.” Aynayı alır şıh...Yüzüne tutar.
    “Bacım” der.
    “Bu bir karıdan ziyade gavata benzir.”

Ekonomik Şartlar
    Üç ülke başkanları, Amerikan, İngiltere ve Türkiye başkanları bir basın açıklamsı yaparlar konu ekonomik açlık sınırıdır.
    İlk önce Amerikan konuşur; bizde 4 kişilik bir aileye aylık 5000 USD gelir düşer, biz onlara 6500 USD veriyoruz, 1500 USD' yi ne yapıyorlar bilmiyoruz.
    Sıra İngilize gelir bizde 4 kişilik bir aileye aylık gelir 5000 Sterlin düşüyor. Biz onlara 7500 Sterlin veriyoruz 2500 Sterlini ne yapıyorlar bizde bilmiyoruz.
    Sıra Türk'e gelir valla bizde dört kişinin açlık sınırı 800 000 000 TL gelir düşüyor. Biz onlara 300 000 000 TL veriyoruz, onlar 500 000 000 TL'yi nerden buluyorlar bizde anlamış değiliz

Pahalı Papağan
    Bir gün bir adam bir papağan almak ister ve bir phet shop'a girer.Gözüne bir papağan kestirir ve bu papağanın fiyatını sorar.
    - Afedersiniz, bu papağan kaç para?
    Diye sorar. Satıcı..
    - 500 Milyon, der. Adam
    - Alla alla niye bu kadar pahalı?
    - Bu papağan inglizce biliyor efendim.
    Diye yanıtlar satıcı.Adamo papağanın yanındaki bir başka papağanın fiyatını sorar.Satıcı..
    - 1 Milyar, der
    Adam..
    - Peki bu niye diğerinden daha pahalı?
    Satıcı...
    - Bu papağan iki dil biliyor efendim, o yüzden
    Adam başka bir papağanın fiyatını sorar. Satıcı..
    - Bu papağanda iki milyar, der.
    Adam..
    - Peki bu niye diğerlerinden daha pahalı?
    Satıcı...
    - Bu papağan beş dil biliyor ve dört işlem biliyor efendim, der
    Adam en köşede duran cılız ve bakımsız papağanın fiyatını sorar. Satıcı..
    - Bu papağan beş milyar değerinde.
    Der ve adam şaşkınlıkla sorar...
    - Peki bu papağanın ne özelliği var?
    - Bilmiyorum efendim, ötekileri buna müdürüm diye hitap ediyorlar..

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 9:51 am